Kretingos rajono bendro lavinimo mokyklų ir gimnazijų vaikų berniukų (1997 m. gim. ir jaunesnių) krepšinio finalinės varžybos

Pateikta: 2011-04-07

Varžybų rezultatai

I Pusfinalis

PRANCIŠKONŲ  GIMN.  -  S. DAUKANTO PAGR.  M-LA  -  91:61  (22:16, 26:11, 15:20, 28:14).

Jautėsi, kad favoritai Pranciškonų gimn.  atstovai su jos lyderiu Antanu Lape priešakyje.  Daukantiečiai  stengėsi  kovoti puldami tritaškiais, tačiau didesnę patirtį turintys Pranciškonų gimn. atstovai  lengvai įveikė varžovų gynybą prasiveržimais, metimais iš vidutinio nuotolio.  Nuo antro kėlinio  rungtynės jau tapo panašesnės į draugiškas varžybas. Rezultatyviausi Pranciškonų gimn. tarpe Antanas Lapė, tarp daukantiečių - Valentas Jonauskas.

II Pusfinalis

J. PABRĖŽOS GIMN.  –  M. DAUJOTO VID.  M-LA   -   65:46   (15:6, 16:10, 14:15, 20:15).

Šiose rungtynėse taip pat nebuvo atkaklios kovos, nes J. Pabrėžos gimn. komanda, sudaryta faktiškai iš Sporto mokyklos auklėtinių, nepajuto rimto pasipriešinimo iš daujotiečių pusės. Pastarųjų komandoje buvo net 1999 m. gim. jaunųjų krepšininkų.  Lyderiai šiose rungtynėse buvo pabrėžiečiai Henrikas Lubinas, Aivaras Galdikas bei daujotiečiai Deividas Mineikis, Gvidas Ablingis ir Eimantas Poškus.

dėl III vietos

M. DAUJOTO VID. M-LA   -   S. DAUKANTO  PAGR.  M-LA   -   100:56  (32:15, 16:13, 25:9, 27:19)

Rungtynės prasidėjo stipriu daujotiečių spurtu 7:0, 9:2 , po Deivido Mineikio,  Eimanto Poškaus  pastangų rezultatas šoktelėjo iki 27:6. Tokia rungtynių pradžia ir nulėmė tolimesnę rungtynių eigą  ir galutinę baigtį. Visos rungtynės klostėsi ramiai, be didesnės intrigos ir M. Daujoto vid. m-los komanda pelnytai iškovojo trečiąją vietą (mokytojas Jonas Benetis). Daujotiečių tarpe išsiskyrė ir jauniausias komandos dalyvis Egidijus Bučkus, kurio prasiveržimai sukeldavo žiūrovų ovacijas. Daukantiečių gretose aktyvūs buvo Valentas Jonauskas, Aurimas Girdenis, Daugardas Viskontas.

dėl I vietos

J. PABRĖŽOS GIMN.  -  PRANCIŠKONŲ GIMN.   -     65:63   (11:14, 12:10, 21:11, 21:28).

Kaip ir tikėtasi, rungtynės prasidėjo įtemptai, per visą pirmą ketvirtį nė vienai komandai taip ir nepavyko įgyti pranašumo.  Labai aktyviu  žaidimu išsiskyrė Antanas Lapė, kurio pastangomis Pranciškonų  gimn. (mokytojas Rolandas Žiubrys) lipo varžovams „ant kulnų“ visą kėlinį, o paskutinę kėlinio minutę išsiveržė į priekį  14:11. Antrame kėlinyje kova dar labiau paaštrėjo, penktoje minutėje  Pranciškonų gimn. komanda  jau pirmavo 18:11, vėliau 20:12, tačiau pabrėžiečiai (mokytojas Antanas Laureckis)  nenuleido rankų, daugiausia Henriko Lubino dėka rezultatas   22:21. Trečiame ketvirtyje po Henriko Lubino ir Aivaro Galdiko tritaškių J. Pabrėžos gimn. ekipa  įgijo persvarą  38:29 ir išlaikė ją iki kėlinio pabaigos. Ketvirtame kėlinyje visą laiką išliko intriga, Pranciškonų gimn. kovojo iki pat paskutinių sekundžių, tačiau pabrėžiečiai   valdė situaciją, nepaleido iniciatyvos iš savo rankų ir nugalėjo, taip iškovodami pirmą vietą.