Laimėtas turnyras Londone

Pateikta: 2020-02-24

Nepakartojamų įspūdžių viešėdami Didžiojoje Britanijoje patyrė Kretingos sporto mokyklos krepšininkai, gimę 2007 m. ir treniruojami Arimanto Mikaločiaus: jie ne tik laimėjo proginį Vasario 16-ajai skirtą krepšinio turnyrą, bet ir pabuvojo 30 lankytinų Londono ir jo prieigų vietų bei per 3 dienas pėsčiomis įveikė 60 km. Pažintis su Londono krepšinio klubu „Gintaras“ užsimezgė praėjusią vasarą, kai šio klubo nariai stovyklavo Karklėje ir A. Mikaločiaus auklėtiniams pasiūlė sužaisti draugiškas varžybas. „Susipažinome su viena stovyklos organizatorių Laura Rusteika (Jančauskaite) – buvusia kretingiške, jau daug metų gyvenančia Londone, apsikeitėme kontaktais. Kilo idėja ir dėl mūsų krepšininkų viešnagės Londone“, – sakė treneris.

Dėl didelio salės užimtumo Britanijos lietuvių krepšinio lygos surengtame turnyre A. Mikaločiaus auklėtiniai ir jų varžovai lietuvaičių komandos žaidė po du 10 min. trukmės kėlinius. Kretingiškiai Wisbech „Wizards“ nugalėjo 24:16, Peterborough „Vytį“ – 46:24, krepšinio klubos „Gintaras“ komandą – 28:22 ir užėmė I v. Antri buvo „Wizards“, trečias – „Gintaras“, ketvirtas – „Vytis“.

Trenerio pastebėjimu, jo auklėtiniai, kurie krepšinio mokosi jau 6-us metus, nuo bendraamžių ir vyresnių vaikinų išsiskyrė savo žaidimo technika: „Ir tai – suprantama, nes mes treniruojamės po 5 kartus per savaitę, jie – 2–3 kartus, tačiau turi kitų sporto šakų užsiėmimų ir per rungtynes išties buvo pastebimai fiziškai stipresni, o ir per galvą aukštesni. Bet mūsų vaikai buvo pranašesni ir technika, ir žaidimo taktika, be to, parodė ir itin disciplinuotos komandos pavyzdį.“ Fizinio kontakto krepšinį kretingiškiai pajautė – patyrė, ką reiškia gerokai pasistumdyti, – ir per žaidimą su vietos komanda, kurią sudarė perpus U-12 ir U-14 amžiaus vaikinai. Mūsiškiai pralaimėjo 1 taško skirtumu ir dėl tokio žaidimo patyrė didžiulį įspūdį.

Turnyre buvo surengtas trenerio ir auklėtinio konkursas, kurį tarp 8 komandų vėlgi laimėjo kretingiškiai – treneris ir žaidėjas Tautvydas Rudys.