Lietuvos vaikų berniukų "A" (1999 m. gim.) krepšinio čempionatas "Manija". Antras divizionas (treneris Rimvydas Joneckis)

Pateikta: 2012-12-12
TAURAGĖS SM-"BREMENA"  -  KRETINGOS SM-"KRETINGOS MAISTAS"  65:87 (23:15, 14:35, 10:21, 18:16). Taškus pelnė Justas Vieversys - 24 (6 tritaškiai), Vitalijus Kozys - 19, Žygimantas Bereiša - 10, Robertas Balsevičius - 10, Gintautas Petrauskas - 7, Robertas Kryžnauskas - 5, Domantas Poškus - 5, Mantas Daržinskis - 4, Vygantas Keblys - 3.

Trenerio komentaras: "Tai buvo paskutinės šių metų rungtynės, kurias baigėme pergale. Komanda pakilime - laimi jau trečias rungtynes iš eilės (iš jų dvi išvykoje) ir šiai dienai jau esame įsitvirtinę stipriausių antro diviziono komandų trejete. Prieš komentuojant šias rungtynes, noriu pasidžiaugti, kad vaikai sugebėjo nepalūžti Vilniuje, rungtyniaujant su vienais iš lyderių. Pralaiminėjome 16 taškų skirtumu, tačiau ne pirmą kartą komanda sugeba atsitiesti, visada kovoja dėl kiekvieno aikštės centimetro, nežiūrint koks taškų skirtumas matomas švieslentėje. Vaikai turi kovotojo charakterį ir jau po truputį jaučiasi, kad pas mano auklėtinius atsiranda pasitikėjimas savimi, nugalėtojų bruožas, kai nesvarbu, koks varžovas, nesvarbu, kur žaidžiame - visada išeiname kovoti tik dėl pergalės. Na, o kalbant apie rungtynes su Tauragės ekipa, galiu pasakyti viena - tai buvo komandos tritaškių metimų šou su Justu Vieversiu priešakyje. Viso pataikėme net 12 (!) tritaškių iš jų lygiai pusę įmetė Justas. Žaidėme lengvai, susikaupę, ritmingai ir dinamiškai. Su didžiule pagarba varžovams, tačiau jie neturėjo jokių galimybių šiandien laimėti prieš mus. Kaip visada puikiai skirstė kamuolius Domantas Poškus - negailėjo jų komandos draugams, nors ir pats būtų galėjęs ne kartą pelnyti lengvus taškus, Vitalijus Kozys, kaip dažniausiai pastaruoju metu, buvo neuždengiamas, Žygimantas Bereiša puikiai tvarkėsi gynyboje, Robertas Balsevičius labai svarbiu momentu pataikė 2 tritaškius iš eilės, po kurių varžovai nuleido rankas. Visi, kas šiandien buvo aikštėje, įnešė savo indėlį į pergalę. Vygantas Kubilius, nors ir nepelnė taškų, tačiau jaunuolio darbas gynyboje jo oponentui iš varžovų komandos kėlė didelių rūpesčių.
Pirmą kartą dalyvaujame antro diviziono čempionate, todėl noriu šiek tiek apibendrinti pasibaigusio pirmo rato rezultatus. Nuo pat pirmų rungtynių (namuose prieš Vilniaus KM II ir Anykščių KKSC komandas) tapo aišku, kad antrame divizione lengvų rungtynių nebus, visada teks kovoti iki paskutinių sekundžių. Nors ir laimėjome, tačiau rezultatas (prieš vilniečius laimėta 56:45, prieš anykštėnus 81:63) neatspindi rungtynių įtampos. Pergalės iškovotos sunkiai. Kad nebus lengva, netrukome įsitikinti - po to iš eilės sekė 3 pralaimėjimai (išvykoje su Gargždų SM 65:79, namie prieš Kupiškio SM-"Dovalda" 79:83 ir išvykoje su Kėdainių SM 57:70). Tai privertė daryti rimtas išvadas - keisti žaidimo tempą, ritmą, kai kurias žaidybines schemas ir svarbiausia - sugrąžinti komandos pasitikėjimą savo jėgomis. Po pusantros savaitės treniruočių vykome į jau minėtas rungtynes Vilniuje. Tuo metu vilniečiai turnyrinėje lentelėje buvo pirmi, mes šešti. Vaikai atvyko kovoti ir laimėti. Tą ir pasiekė. Rungtynes ištempė Vitalijus Kozys, kuris tą dieną sužaidė savo geriausias iki šiol žaistas rungtynes. Pelnyti 32 taškai ir apskritai - jo žaidimas varė į neviltį ne tik varžovų trenerį, bet ir vilniečių vaikų tėvelius. Kitą dieną laukė namų rungtynės prieš Saulė-Šiauliai-Corny ekipą. Tai mums neparanki komanda. Rungtynės buvo klampios, gynybinės, tačiau paskutiniame ketvirtyje pavyko pabėgti nuo varžovų - laimėta 63:50. Paskutinės rungtynės žaistos Tauragėje, apie kurias jau minėjau. Čempionatas įdomus, svarbios kiekvienos rungtynės ir žinau, kad dar laukia daug įtemptų rungtynių antrame rate, kuris prasidės po naujų metų. Tikiu, kad dar pasieksime ne vieną pergalę, nes komanda tikrai įdomi. Svarbiausia - vaikai noriai lanko treniruotes ir veržiasi į rungtynes. Linkiu, kad tas noras niekada nedingtų".

Turnyrinė komandų lentelė (iki gruodžio 12 dienos):

1. Kretingos SM-"Kretingos maistas"    13 tšk.
2. Kupiškio SM-"Dovalda"                     13 tšk.
3. Vilniaus KM II                                  13 tšk.
4. Kėdainių SM                                    11 tšk.
5. Gargždų SM                                    11 tšk.
6. Saulė-Šiauliai-Corny                         10 tšk.
7. Anykščių KKSC                                 9 tšk.
8. Tauragės SM-"Bremena"                   7 tšk.