Lietuvos vaikų (berniukų) „A“ (gim. 2000 m.) krepšinio čempionatas „Manija“ (berniukai, gim. 2000 m., treneris Arimantas Mikaločius)

Pateikta: 2014-03-28

Berniukų, gim. 2000 m., krepšinio komanda, vadovaujama trenerio Arimanto Mikaločiaus, tapo Lietuvos vaikų (berniukų) "A" (gim. 2000 m.) krepšinio čempionato "Manija" 2-o diviziono 1-os vietos laimėtoja ir išėjo į 1-ą divizioną.

Po reguliaraus sezono Kretingos SM komanda užėmė tik 5 vietą, kadangi sezone buvo daug sergančių ir traumuotų žaidėjų ir keli patirti pralaimėjimai neleido užimti aukštesnės vietos. Ketvirtfinalyje dėl patekimo į finalinį ketvertą teko kovoti su Biržų SM komanda, kuri net turėjo aikštės pranašumą. Pirmos varžybos buvo pralaimėtos rezultatu 74-81, bet kitose dviejose varžybose atsirevanšuota rezultatais 79:49 ir 91:67 bei patekta į finalinį ketvertą.

Alytuje įvyko „Manijos Moksleivių krepšinio lygos“ Vaikų berniukų A (gim. 2000 m.) krepšinio čempionato „Manija“ II diviziono finalo ketvertas. Aikštės šeimininkais tapo Sigito Krukio treniruojami Alytaus sporto ir rekreacijos centro jaunieji krepšininkai, o jiems iššūkį metė dar trijų sporto mokyklų komandos: Kretingos SM, Jonavos KKSC ir Sostinės KM.

Kretingiškiai pusfinalyje 67:55 įrodė pranašumą prieš aikštės šeimininkus Alytaus SRC, kurie po sezono turnyrinėjė lentelėje buvo pirmi. Kretingos SM kelią į finalą atvėrė trečiasis kėlinys, kurį Alytaus SRC pralaimėjo 7:20. Kretingos komandoje rezultatyviausiai žaidė Justas Vieversys, kuris pelnė 19 taškų ir perėmė 6 kamuolius, o Šarūnas Stankus pridėjo 14 taškų, atkovojo 20 kamuolių ir blokavo 4 varžovų metimus ir Kornelijus Stonkus pridėjo 11 taškų.

Kitame pusfinalyje Jonavos kūno kultūros ir sporto centro komanda „Ramidonas“ užtikrintai 51:31 nugalėjo Sostinės krepšinio mokyklos KPMG komandą. Puikią gynybą pademonstravę jonaviškiai per antrą ir trečią kėlinius savo varžovams leido pelnyti iš viso tik 5 taškus. Nugalėtojus į priekį vedė Edvinas Neimontas, kuris surinko 10 taškų, atkovojo 9 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Mače dėl trečiosios vietos sėkmė nusišypsojo ir savų žiūrovų palaikomiems Alytaus SRC keturiolikmečiams. Alytiškiai 54:47 palaužė Sostinės KM bendraamžius ir pasipuošė bronzos medaliais.

Finale jėgas surėmė Arimanto Mikaločiaus treniruojama Kretingos SM komanda ir Jonavos KKSC ekipa, kuriai vadovauja Edvinas Zinys. Nervų ir aistrų kupinas rungtynes 49:44 laimėjo Kretingos sporto mokyklos jaunieji krepšininkai. Gynybinio krepšinio rungtynėse viskas sprendėsi paskutiniame ketvirtyje, kur sėkmingai sužaidę kretingiškiai šventė pergalę ir iškovojo aukso medalius. Čempionų gretose Šarūnas Stankus pelnė 16 taškų, atkovojo 21 kamuolį ir blokavo 2 metimus, Justas Vieversys įmetė 11 taškų bei Rokas Beržonskis pridėjo 8 taškus.

Finalo ketverto čempionė iškart pateks į I diviziono atkrintamąsias varžybas, o antrą vietą užėmusi komanda dalyvaus „Iššūkio“ etape, kur dėl vietos atkrintamosiose varžybose kovos su devintą vietą I divizione užėmusia komanda.

Trenerio Arimanto Mikaločiaus komentaras: „Labai smagu patekti į aukščiausią divizioną, vaikai galės parodyti visai Lietuvai, ko yra verti, žinoma dabar reikės įdėti dvigubai daugiau darbo, jei nenorime vėl grįžti į žemesnį divizioną. Daugelis didelių miestų neturi komandų aukščiausiame divizione, dėl to labai džiugu, kad mes turėsime. Visa Lietuva nesupranta, kaip tokioje salėje galima pasiekti tokių rezultatų, bet mes vis tiek dirbame ir tikimės turėti sporto bazę kaip ir daugelis miestų. Labai džiugu, kad labai daug žmonių, esančių Kretingoje, mus palaikė. Sulaukiau labai daug žinučių ir skambučių, tai labai didelis ačiū visiems ir, žinoma, savo vaikams ir tikiuosi, kad 1998 m. gim. vaikinų komanda, treniruojama trenerio Jono Beniušio, išeis į pirmą divizioną ir turėsime netgi dvi komandas aukščiausiame divizione.“

Straipsnis ir nuotraukos MKL tinklapyje http://www.mkl.lt/lt/news/view/?id=1029