Vaikų berniukų (1999 m. gim.) tarptautinis krepšinio turnyras Anykščiuose (treneris Rimvydas Joneckis)

Pateikta: 2012-08-27

Rugpjūčio 21-23 d. Kretingos sporto mokyklos 1999 m. gimę krepšininkai su treneriu Rimvydu Joneckiu dalyvavo Anykščiuose vykusiame turnyre "Centro taurė-2012", kuriame rungtyniavo 10 komandų iš Lietuvos ir Latvijos.

Kretingos komandos rezultatai:

1. KRETINGOS SM-KRETINGOS MAISTAS  -  KAUNO "AISČIAI"  - 36:43.
2. KRETINGOS SM-KRETINGOS MAISTAS  -  BC RYGA  -  61:65.
3. KRETINGOS SM-KRETINGOS MAISTAS  -  ALYTAUS SM  -  44:59.
4. KRETINGOS SM-KRETINGOS MAISTAS  -  KĖDAINIŲ SM  -  58:31.
5. KRETINGOS SM-KRETINGOS MAISTAS  -  ANYKŠČIŲ SM  - 63:56.

Trenerio komentaras: "Esu labai dėkingas Anykščių SM treneriui Kęstučiui Kuktai už pakvietimą į šį labai stiprų turnyrą, kuriame dalyvavo net 5 komandos iš pirmo diviziono, 3 iš antro, bei Latvijos čempionai rygiečiai ir kita šios šalies komanda iš Ventspils miesto. Tai pat noriu padėkoti V.Į. Kretingos maistas vadovams bei vaikų tėveliams už suteiktą progą pasitikrinti jėgas su aukštesniame lygyje žaidžiančiais varžovais. Turnyrą pradėjome su senais pažįstamais - Kauno "Aisčių" komandos ekipa. Tai buvo bene septintos tarpusavio rungtynės ir visada iki šiol vykdavo bekompromisė kova. Kauniečiai jau pirmo diviziono komanda, tačiau ir šį kartą visos rungtynės vyko taškas į tašką. Kadangi žinojome kauniečių žaidimo greitį, pasirinkome gynybine taktiką, ką ir rodo mažas abiejų komandų įmestų taškų skaičius. Tai pasiteisino, nes iki pat ketvirtojo kėlinuko pabaigos nebuvo aišku, kas nugalės. Tik 2 kauniečių iš eilės pataikyti tritaškiai palaužė mūsų jėgas. Tą pačią dieną žaidėme su Latvijos vicečempionais ir praėjusio turnyro Anykščiuose finalininkais BC Ryga komanda. Nebuvome anksčiau matę varžovų, todėl pradžioje žaidėme atsargiai, neskubant, stebėdami jų gynybą ir puolimą. Po pirmo ketvirčio nutarėme greitinti žaidimą ir tai pasiteisino, pirmavome iki ketvirto ketvirčio 6 minutės. Deja, pritrūko varžybinės patirties tokiame lygyje - vietoje to, kad palaikyti kamuolį, mes per daug skubėjome, ko pasekoje pasipylė klaidos. Antrą turnyro dieną pradėjome su viena iš turnyro favoričių Alytaus komanda. Ji, beje, LMKL I-ojo diviziono reguliariame sezone užėmė 3-ią vietą. Kaip ir su kauniečiais, pasirinkome gynybinę taktiką, nes visa komanda matėme, kaip alytiškiai žaidė su kitais varžovais pirmą dieną. Tai vėl pasiteisino ir vėl pritrūkome patirties ir jėgų ketvirto ketvirčio antroje pusėje. Šiomis rungtynėmis mes baigėme žaisti su pirmo diviziono komandomis. Galiu drąsiai pasakyti, kad turime savo lygį, žaidėme simpatišką krepšinį, sulaukėme palaikymo iš kitų miestų komandų žaidėjų bei trenerių. Žinoma, pamatėme ir kur darome klaidas, kur reikia dar daug dirbti. Vakare žaidėme su būsimais varžovais LMKL II-o diviziono komanda iš Kėdainių. Rungtynės laimėtos lengvai, be didesnio vargo, dideliu tempu, kas mane nustebino - juk vaikai per dvi dienas jau žaidė ketvirtas rungtynes ir visos jos prieš tai buvo labai sunkios, sekinančios. Jautėsi, kad vaikai su kiekviena diena įgyja pasitikėjimo, žaidimas vykdavo vis sklandžiau. Trečia turnyro dieną dėl septintos vietos žaidėme su turnyro šeimininkais Anykščiais. Jie taip pat būsimieji varžovai LMKL pirmenybėse ir taip pat laimėta pakankamai lengvai. Šiomis dvejomis laimėtomis rungtynėmis įrodėme sau, kad II-ame divizione mes realiai galime pretenduoti į pirmąsias vietas. Visame turnyro kontekste labai išsiskyrė Vitalijus Kozys, kurį pastebėjo visų turnyro dalyvių komandų treneriai. Vitalijus žaidė universaliai, pasitikinčiai, pavojingas buvo visose pozicijose. Pagal savo galimybes sužaidė Žygimantas Bereiša. Kaip visada kovingas ir to pasekoje pats sau susidarydavo po krepšiu progas įmesti taškus. Labai patiko Gintauto Petrausko žaidimas. Ypač gynyboje. Jam dažnai tekdavo dengti varžovų lyderius, su kuom jis puikiai susitvarkydavo. Gintautui ne visiškai pavyko atsiskleisti puolime, tačiau tai ne jo, o komandos draugų kaltė, kurie ne visada pastebėdavo laiku atsidengiantį Gintautą. Šioje vietoje laukia rimtas darbas. Ne formoje dar Domantas Poškus, Robertas Balsevičius, tačiau žinau, kad tai laikina. Bet ir ne geriausiai žaisdamas Domantas davė daug naudos komandai. Vygantas Kubilius vienas iš stipresnių ramsčių gynyboje, o puolime jį ir Vygantą Keblį reikės išnaudoti daugiau, nes matosi, kad jie gali žaisti žymiai geriau ir naudingiau. Maloniai nustebino Tomas Ramonas, kuris rungtynėse su anykštėnais buvo labai kovingas ir naudingas - perėmė ir atkovojo labai reikalingus kamuolius. Nepadarė nei vienos klaidos. Specialiai į šį turnyro paraišką įtraukiau naujokų Andriaus Katarskio ir Mariaus Daugio pavardes. Jų žaidimas nenuvylė, tačiau dirbti reikės dar labai daug. Turnyras mums davė daug patirties, pasitikėjimo savo jėgomis, kas leis mums geriau ruoštis artėjančiam LMKL varžybiniam sezonui".

Turnyrinė rezultatų lentelė:
1. Vilniaus KM