Vaikų krepšinio turnyras „Christmas Cup 2013” Kaune (treneris Arimantas Mikaločius)

Pateikta: 2014-01-07

Šių metų sausio 3-5  dienomis „Tornado“ krepšinio mokykla Kaune organizavo kasmetinį tarptautinį vaikų krepšinio turnyrą „Christmas Cup 2013“ Kauno rajono mero taurei laimėti. Trejose amžiaus grupėse (2000 m. g., 2001 m. g. ir 2002 m. g.) varžėsi 34 komandos iš Lietuvos bei užsienio šalių.

Šiemet turnyre dalyvavo svečiai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Rusijos, Baltarusijos, Lenkijos ir Slovėnijos. 2000 ir 2001 metų gimimo berniukų grupės buvo suskirstytos į keturis pogrupius. Tarp 2000 m. komandų dalyvavo ir Kretingos SM komanda, treniruojama Arimanto Mikaločiaus.

„Christmas Cup 2013“ – masiškumu aplenkė pernykštį turnyrą. Šiemet jame dalyvavo 24 užsienio bei 10 Lietuvos komandų. Bendras dalyvių skaičius viršijo 500, o krepšinio rungtynės vyko ne tik Kauno miesto, bet ir Kauno rajono sporto salėse.

Vyriausiųjų grupėje vilčių niekam nepaliko Rusijos čempionai – Maskvos „Glorija“ ekipa. Maskviečiai nepatyrė nei vieno pralaimėjimo viso turnyro metu ir demonstravo aukšto lygio krepšinį. Pogrupyje su Rusijos čempionais teko varžytis ir Kretingos SM komandai.

Garliavos sporto centre apdovanoti vyriausiųjų krepšininkų atvyko vienas žymiausių Lietuvos krepšinio trenerių bei buvęs Lietuvos Krepšinio Federacijos prezidentas Vladas Garastas ir Lietuvos Moksleivių krepšinio lygos direktorius Dainius Čiuprinskas.

Kretingos SM komanda tarp 16 komandų liko 6 vietoje, tai labai puikus rezultatas. Kretingiškiai sužaidė 5 varžybas. Pogrupyje laimėta prieš Latvijos „Sigulda“ rezultatu 69-43 (daugiausiai taškų Kretingai pelnė Edgaras Danys ir Kornelijus Stonkus po 12 taškų, Justas Vieversys – 11 taškų, Nedas Kažukauskas – 10 taškų) ir laimėta porgupyje prieš suomius BC „Puhu“ rezultatu 56-42 (daugiausiai taškų Kretingai pelnė Šarūnas Stankus – 22 taškai, Justas Vieversys – 13 taškų, Edgaras Danys – 8 taškai) bei nusileista pogrupyje Rusijos čempionams ir turnyro nugalėtojams Moscow „Gloriya“ rezultatu 77-40 (daugiausiai taškų Kretingai pelnė Arnas Sabaliauskas – 13 taškų, Edgaras Danys – 12 taškų, Šarūnas Stankus – 8 taškai). Iš pogrupio tik viena komanda pateko į pusfinalį, o kretingiškiai pogrupyje liko 2-i ir jiems teko varžytis dėl 5-8 vietų su Rusijos kita komanda  "Timirjazevskaja" ir po įtemptos ir labai gražios kovos (prireikė net pratęsimo) nugalėta komanda rezultatu 50-48 (daugiausiai taškų Kretingai pelnė Edgaras Danys – 21 taškas, Nedas Kažukauskas – 8 taškai, Šarūnas Stankus – 7 taškai). Kovoje dėl 5-tos vietos nusileista Latvijos komandai „Valmiera“ rezultatu 46-54 (daugiausiai taškų Kretingai pelnė Arnas Sabaliauskas – 10 taškų, Edgaras Danys – 9 taškai, Kornelijus Stonkus ir Gabrielius Asauskas po 8 taškus).

„Tornado“ krepšinio mokyklos direktorius Kęstutis Naruševičius neslėpė džiaugsmo: „Tikrai esame patenkinti, jog kasmet mūsų turnyras sulaukia vis gausesnio stiprių komandų rato. Norime padėkoti visiems dalyvavusiems, taip pat prisidėjusiems prie turnyro organizavimo, ypač Kauno rajono merui Valerijui Makūnui. Didelį ačiū sakome ir „Tornado“ KM auklėtinių tėvams, kurie ne tik, kaip visada, puikiai palaikė mūsų jaunuosius krepšininkus, bet ir padėjo viso turnyro metu. Tikime, jog su kiekvienu suorganizuotu turnyru, mes tobulėsime ir judėsime į priekį!“

Berniukų, gim. 2000 m., komandos pagal užimtą vietą:
1. Moscow "Gloria" (RUS)
2. Tornado KM - "Viči" (LTU)

3. Kauno KM "Aisčiai" (LTU)

4. Vilniaus KM (LTU)

5. Valmiera 2000 (LAT)

6. Kretingos SM (LTU)

7. "Timirjazevskaja" (RUS)

8. KK Keila (EST)

9. "Olimpec" Berezniki (RUS)

10. BC Paulus (EST)

11. "PuHu" (FIN)