Žemaitijos moksleivių krepšinio lygos čempionato finalas (2001 m., treneris Arimantas Mikaločius)

Pateikta: 2013-06-03

Birželio 1 d. Klaipėdos rekreacijos ir sporto centre įvyko Žemaitijos moksleivių krepšinio lygos 2001-2002 m. gimusių vaikinų čempionato finalinės rungtynės dėl 3-ios vietos bei dėl čempionų titulo (1-os vietos). Po keturis mėnesius trukusio čempionato visos komandos išsiaiškino galutines vietas turnyrinėje lentelėje. Čempionate šio amžiaus grupėje dalyvavo 7 komandos.

2001-2002 metų amžiaus grupėje čempionais tapo Kretingos SM-2001 komanda, vadovaujama trenerio Arimanto Mikaločiaus. Reguliariame sezone ši ekipa nebuvo nei karto nusileidus jokiai priešininkų komandai (12-a pergalių iš 12-os galimų).

Finalinėje kovoje jie įveikė ir Mažeikių SM komandą, vadovaujamą V. Šulco, rezultatu 65:29 (15:5; 17:8; 15:9; 18:7). Kretingos SM komanda varžovams neleido net pagalvoti apie pergalę. Daugiausiai taškų savo komandai (Kretingos SM) pelnė Arnas Sabaliauskas – 23 taškai, Kornelijus Stonkus pridėjo 20 taškų, Mantas Norvaišas ir Mantas Lieškūnas - po 6 taškus, Tomas Norvaišas – 4 taškus. Mažeikių SM komandoje labiausiai pasižymėjo Lukas Zubavičius - 7 taškai.

Naudingiausiu finalo žaidėju pripažintas Arnas Sabaliauskas. Viso sezono rezultatyviausiu žaidėju pripažintas Kornelijus Stonkus (225 taškai per sezoną).

Po finalinių kovų 2001-2002 m. čempionate galutinė komandų rikiuotė tokia:

1. Kretingos SM

2. Mažeikių SM

3. Klaipėdos KM

4. Gargždų SM

Apdovanojimus įteikė ir sėkmės kituose čempionatuose palinkėjo Klaipėdos krepšinio federacijos prezidentas Algirdas Vaičekauskas. Lyga taip pat skyrė nugalėtojams marškinėlius su užrašu „ČEMPIONAS“.

Taip pat Kretingos SM-2001 m. šiemet dalyvavo MKL ‚,Pirmojo iššūkio“ varžybose, kuriose patekta į antrąjį MKL divizioną. Tai labai geras rezultatas ir kitais metais bus siekiama dar geresnių rezultatų.

Trenerio komentaras: „Džiaugiamės pirmąja vieta, tik gaila, kad kelios stiprios komandos nedalyvavo šios lygos čempionate, tada būtume turėję rimtesnių dvikovų sezono eigoje. Žinoma, norėjome, kad Klaipėdos V. Knašiaus KM žaistų, bet kažkodėl atsisakė dalyvauti, kai Moksleivių lygoje pralaimėjo 14 taškų prieš mus. Esame 1 vietoje Žemaitijoje tarp savo amžiaus komandų ir niekas nepasakys, kad nedalyvavo kažkas ar kažko panašaus, įėjome į istoriją, tapdami šio amžiaus čempionais ir tai tikrai smagu. Pailsėsime pusę vasaros ir vėl kibsime į darbus, nes kitais metais laukia daug varžybų ir norisi kuo geriau pasirodyti.“