Krepšinio vasaros stovykla Smalininkuose (treneris Arimantas Mikaločius)

Pateikta: 2013-08-12

Kretingos sporto mokyklos krepšininkai (nuo 1999 m. gim. iki 2001 m. gim.) su treneriu Arimantu Mikaločiumi pradėjo pasiruošimą naujam sezonui, prieš tai surengdami krepšinio stovyklą nuo liepos 31 d. iki rugpjūčio 8 d. Jurbarko rajone, Smalininkų kaimelyje. Sportinėje stovykloje dalyvavo 28 vaikai.

Stovykloje treniruotės vykdavo po 2-3 kartus per dieną. Rytinė treniruotė prasidėdavo 7.30 val. (lengva treniruotė, krosas, dinaminiai pratimai, pratimai atsigavimui). Dieną dažniausiai vykdavo treniruotė salėje, kur lavinamos individualios krepšininkų savybės bei komandiniai gebėjimai, vakarinė treniruotė būdavo skirta lavinti vaikų kojų, nugaros, pilvo, rankų raumenims. Vaikai eidavo miegoti jau 22 val., nes treniruočių režimas buvo labai įtemptas. Prieš tai visi maudydavosi Nemune, kuris teka per Smalininkus. 1999 gim. krepšininkams, kurie ruošiasi kovoti 1-ame MKL divizione, daugiau buvo rengiamos taktinės treniruotės, nes nuo kitų metų vaikams bus leidžiama gintis zonine gynyba ir spaudimas.

Laisvą nuo treniruočių dieną buvo surengta anketinė apklausa apie krepšinį, nes vaikas visų pirmą turi žinoti apie krepšinį ir jo istoriją. Nugalėtoju tapo Vitalijus Kozys, kuris iš 14 galimų taškų surinko 11 taškų. Taip pat buvo surengtas 3 prieš 3 draugiškas turnyras, kuriame komandos pasiskirstė burtų keliu. 1-ąją vietą iškovojo „Tuk tuk‘o“ komanda (Vitalijus Kozys, Deividas Baranauskas, Arnas Sabaliauskas).

Trenerio komentaras: „Pirmą kartą surengiau vaikų krepšinio stovyklą ir pats įgavau daug patirties, kaip reikia rūpintis vaikais ir duoti daug gyvenimiškų patarimų. Žinoma, taip pat turėjome labai didelį treniruočių intensyvumą, didelius krūvius, laukia ilgas sezonas, tai ruoštis pradėjome šiek tiek ankščiau. Gaila, kad dėl įvairių priežasčių ne visi vaikai galėjo vykti į stovyklą. Kodėl pasirinkome Smalininkus, o ne vietą arti jūros ar panašiai? Todėl, kad tame kaimelyje yra visos geriausios sąlygos sportuoti (lauko aikštynas, parkas bėgioti, uždara salė, du lauko aikštynai) ir jokių pagundų išeiti pasivaikščioti, nes susirinkome sportuoti, o ne poilsiauti ir kažką pamatyti. Kitais metais būtinai darysiu panašią stovyklą. Tik gaila, kad grįžus į Kretingą neturime geros sporto bazės, kur galėtume pratęsti gerą treniruočių ciklą.“