Tarptautinis krepšinio turnyras Prancūzijoje (Saumur'e)

Pateikta: 2010-04-08
 Kovo 31 - balandžio 6 dienomis jaunučių vaikinų (treneris Rimvydas Joneckis) ir jaunučių merginų (trenerė Milda Žiubrienė) komandos vyko į tarptautinį krepšinio turnyrą Prancūzijoje. Kartu su kretingiškiais (tik į kitą Prancūzijos miestą) vyko ir Palangos sporto mokyklos krepšininkės, vadovaujamos trenerės Daivos Mažionienės.

Į turnyrą vyko 10 merginų ir 10 vaikinų žaidėjų. Merginos: Eglė Lazauskaitė, Greta Šeškutė, Laura Saudargaitė, Renalda Jonušaitė, Reda Motiejūnaitė, Sandra Starkovaitė, Monika Salytė, Dovilė Tarasevičiūtė bei Plungės sporto mokyklos auklėtinės Karolina Lukauskaitė ir Gintarė Katkutė. Vaikinai: Mantas Stonkus, Juozas Paulauskas, Simonas Baranauskis, Dovydas Paulauskas, Arnas Skliuderis, Gytis Litvinas, Matas Puotkalis,Vilius Stonkus, Lukas Paulauskas ir Rokas Rimša.

Vykdami aplankėme Čekijos sostinę. Į ,,auksinę" Prahą atvažiavome pačiu laiku, nes mieste virė tikras gyvenimas - vyko mugė, šurmuliavo begalė turistų.Visi turėjome progą ne tik aplankyti šio puikaus miesto įžymybes, bet ir pasigrožėti vietos amatininkų dirbiniais bei paragauti jų nacionalinės virtuvės patiekalų.

Miestas-legenda Paryžius sužavėjo miesto simboliais tapusiais architektūros paminklais: Eifelio bokštu, Triumfo arka, Paryžiaus katedra ir Luvro muziejumi. Vaikų nuotaikos nesugebėjo sugadinti net lietus, užklupęs vaikštant Eliziejaus laukais.

Ištrūkę iš Prancūzijos sostinės automobilių spūsčių, pasiekėme kelionės tikslą - atvykome į nedidelį, bet labai gražų ir jaukų Saumur'o miestą, kur ir vyko tarptautinis krepšinio turnyras. Į Saumur'ą suvažiavo komandos iš Maroko, Ispanijos, Serbijos, Kosovo, Vokietijos, Senegalo, Belgijos, Čekijos, Prancūzijos ir Lietuvos.

Turnyras netikėtai pasirodė labai aukšto lygio. Kretingiškiams teko žaisti prieš Serbijos čempionus Novi Sad'o „Vojvodina", net prieš Katalonijos regiono rinktinę, Vokietijos Badeno, Belgijos Lježo bei prieš įvairias Prancūzijos miestų komandas.Tarp visų turnyro dalyvių buvome iš pačio mažiausio miesto.Tačiau tai nesutrukdė mūsiškiams įveikti prancūzų (laimėjo vaikinai ir merginos) bei belgų (merginos) komandas. Kiekvienoje grupėje dalyvavo po 12 komandų. Kretingiškiai jaunučiai iškovojo 8-ą, merginos - 9-ą vietas.

Turnyro metu mūsiškiai išsiskyrė savo temperamentu, emocijomis, lietuviškomis dainomis bei skanduotėmis. Kretingiškių vienas kito nuoširdus palaikymas rungtynių metu paliko įspūdį ne tik aplinkiniams, bet ir turnyro organizatoriui Christoph'ui Zilliox'ui. Išsiskyrė ir draugiška turnyro atmosfera. Komandos po kiekvienų rungtynių padėkodavo vienos kitoms už kovą, pasikeisdavo atminimo dovanėlėmis.

Saumur'e turėjome unikalią progą stebėti Prancūzijos ir Alžyro neįgaliųjų (vežimėlių) krepšinio vyrų rinktinių varžybas. Pilna salė ūžė nuo gerbėjų palaikymo. Matėme puikų pavyzdį, kad ir nuožmiausias likimas negali iš žmogaus atimti valios ir stiprybės siekiant užsibrėžto tikslo.

Po šilto atsisveikinimo su turnyro organizatoriais, taurių ir kitų prizų įteikimo pasukome link Vokietijos miesto Leipcigo, kur prieš vykstant namo taip pat praleidome visą dieną. Pamatėme vieną didžiausių Europoje geležinkelio stotį, šv. Tomo bažnyčią, kur palaidotas garsus kompozitorius Johanas Sebastianas Bachas, bei kitas Leipcigo senamiesčio žymias vietas.

Jauniesiems sportininkams kelionė paliko neišdildomą įspūdį. Pamatyti vaizdai ir aplankytos vietos jų atmintyje išliks ilgam.

Kelionės organizatoriai labai dėkingi sportininkų tėveliams už vaikams suteiktą galimybę pasisemti vertingos patirties tarptautiniame krepšinio turnyre bei susipažinti su kitų šalių kultūra. Taip pat dėkingi ir patiems vaikams, kurie nepaisant nemažo nuovargio buvo linksmi, išradingi, ištvermingi ir visos kelionės metu skleidė puikią nuotaiką.

saumur

Nuotraukos Saumur Loire Basket tinklalapyje

Turnyro nugalėtojų (Katalonijos mergaičių rinktinės) apdovanojimas

Turnyro nugalėtojų (Katalonijos berniukų rinktinės) apdovanojimas